Vrijwilligers vinden

Het vinden van vrijwilligers gaat niet vanzelf. Het vraagt om een creatieve aanpak, die voor elke organisatie verschillend is. Op deze pagina tips & tricks die je verder helpen.

Wij adviseren altijd een vacature te plaatsen op onze website. Die komt dan in onze vacaturebank te staan. Daardoor zijn wij op de hoogte en kunnen we het aanbod meenemen in de adviesgesprekken die wij hebben met inwoners en organisaties.

Heb je een overzichtelijke korte klus, hulp nodig bij een evenement of festival, of wil je met een groepje mensen de buitenkant van een pand schilderen? Maak dan gebruik van de korte klussen optie. Hiermee kun je vrijwilligers kennis laten maken met je organisatie waardoor het een laagdrempelige manier is om nieuwe vrijwilligers te werven.



Extra aandacht voor jouw vacature?

We kunnen je vacature gratis uitlichten in de Arnhemse Koerier/ Arnhem.nieuws.nl/ VWC Arnhem website & social media Wil je deze extra promotie? Neem contact met ons op. Let op: voor publicatie in de Arnhemse Koerier is een liggende, rechtenvrije foto nodig (zonder tekst of logo’s). Stuur deze mee met je aanvraag.

Je eigen vrijwilligers als ambassadeurs

Wie kan het beter het positieve verhaal vertellen dan je eigen vrijwilligers? Laat ze hun verhaal vertellen om andere mensen enthousiast maken ook vrijwilliger te worden. Deel de verhalen via sociale media, tijdens evenementen of bijeenkomsten. Vraag of ze zelf mensen kennen. De persoonlijke benadering werkt toch altijd het beste.

Maak het vrijwilligerswerk aantrekkelijk

Het vinden van vrijwilligers begint met de vraag: hoe aantrekkelijk is jouw organisatie voor vrijwilligers? De vrijwilligersreis van (VrijwilligerswerkNL): ontdek hoe een nieuwe vrijwilliger de ‘reis’ ervaart naar en in jouw organisatie. Tip: werf het hele jaar door, niet alleen wanneer er een vacature is.
Op de website van VrijwilligerswerkNL zijn er regelmatig interessante trainingen (ook online) over het werven van vrijwilligers.

Gericht werven

Door gericht te werven bij bepaalde doelgroepen, is het resultaat vaak groter. Hieronder tips per doelgroep.

Experiment


<< terug naar hoofdpagina voor organisaties <<